this->

Гройсман назвав головну причину дорогих ліків

07 декабря 2018, 12:10 386
Гройсман назвав головну причину дорогих ліків Фото № 0

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає монопольну змову причиною високих цін на ліки. 

Про це він розповів в парламенті під час Години запитань до уряду, інформує Depo.ua.

Гройсман погодився, що зараз ліки в Україні занадто дорогі.

"Я думаю, що відбувається певна монопольна змова, щоб штучно завищувати ціни всередині країни на низку груп препаратів. Ми зробили деякі дії в напрямку зниженню цін на ліки. По тим майже 300 найменуванням ліків, які ми запустили в програму доступних ліків, ми ж почали по ним референтне ціноутворення і ціни по них реально знизилися", - пояснив він.

Глава уряду обіцяє й надалі розширювати список "Доступних ліків".

Він також нагадав, що деякі лікарні приховують наявність ліків, вони начебто їх мають, а українці про це не знають. "Я зобов'язав лікарні вивішувати на сайтах наявність ліків та щотижнево їх оновлювати", - зауважив Гройсман.

Прем'єр наголосив ще на одній "небезпеці" з цінами на ліки.

"Сьогодні 7% у нас ПДВ. Ми опустимо зараз на нуль – торгові мережі на ці 7% піднімуть свої ціни. і в кінцевому рахунку ми зробимо крок правильний, а вони використають його на додаткове збагачення", - вважає Гройсман.

Нагадаємо, у 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 8,4 млрд грн до 92,3 млрд грн. Видатки зведеного бюджету складуть 128,3 млрд грн.

Зокрема, на фінансування програми "Доступні ліки" передбачено 1 млрд грн. Ще майже 6 млрд грн. держава витратить на централізовану закупівлю ліків.

Вже з другої половини 2019 року за направленням сімейного лікаря його пацієнти зможуть пройти безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, ехо серця, мамографію та ін. На програму "Безкоштовна діагностика" уряд виділив 2 млрд грн.

Источник: Депо
Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *