this->

На Запорожскую мэрию открыто дело из-за русского языка

03 февраля 2017, 20:57 833
На Запорожскую мэрию открыто дело из-за русского языка Фото № 0

Уполномоченный по правам человека открыл производство по факту проверки возможного нарушения законодательства запорожской мэрии.

Причина заключается в том, что сайт горсовета пишет новости преимущественно на русском языке. Жалобу в высшую инстанцию направил запорожец Николай Ралик, который усматривает в этом нарушение.

«Запорожская власть это делает для того, чтобы русскоязычные СМИ не тратились на переводчика. Украиноязычные СМИ должны тратить время на перевод или переходить на русский язык. Городская власть таким образом поддерживает государственный язык какой страны?», - пишет мужчина в сети фейсбук.

Источник: Фейсбук
Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить (1)
Комментарии (1)
 • Микола 05.02.2017, 09:38

  Справа йде про те, що новини мають подаватись на обох мовах.
  Стаття 24. Мова засобів масової інформації і видавництв

  2. Офіційна інформація про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування поширюється державною мовою, а у межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, - ТАКОЖ цією регіональною мовою (мовами). У разі поширення офіційної інформації мовою, яка відрізняється від державної, поширювач повинен забезпечити автентичний ПЕРЕКЛАД з мови, на якій поширюється ця інформація, на ДЕРЖАВНУ мову.

  Стаття 18. Мова економічної і соціальної діяльності

  1. В економічній і соціальній діяльності державних підприємств, установ та організацій основною мовою є державна мова, а також вільно використовуються російська та інші регіональні мови або мови меншин.

  Стаття 11. Мова роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування

  2. Держава гарантує відвідувачам органів державної влади і органів місцевого самоврядування надання послуг державною мовою, а в межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, - і цією регіональною мовою (мовами).

Имя *
Комментарий *