24.06.2016 09:00 456

На Запоріжжі відкрили гемодіалізний центр

Як повідомив головний лікар Токмацької центральної районної лікарні Василь Марусенко, навчання фахівців для нового центру проводили на базі лабораторії хронічного гемодіалізу, центру трансплантації та хронічного гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні.

Підготовлено трьох лікарів, двох молодших медичних спеціалістів, одного техніка. Видатки на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та медикаментів (річний фонд у межах 350 тисяч гривень) здійснюватимуть за рахунок Токмацького міського бюджету, а видатки на придбання витратних матеріалів (у межах 2 мільйонів гривень) — за рахунок медичної субвенції на обслуговування хворих із хронічною нирковою недостатністю.

Цей проект розв’язує багато проблем діалізників Токмака та сусідніх районів. Адже тепер хворим не доведеться тричі на тиждень їздити до обласного центру для шестигодинної процедури очищення крові.

— Такі центри найближчим часом обласна влада планує відкрити в Бердянську, Мелітополі, Енергодарі чи Дніпрорудному, — коментує голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

— Окремо хочу подякувати представникам фірми, що встановила високоякісне нове обладнання, тим, хто створював це відділення. Найближчим часом тут має з’явитися кімната для відпочинку пацієнтів. Також планують збільшення кількості ліжок та апаратів для гемодіалізу.

Источник: Урядовий курєр