Нова пошта подала до суду на Державну споживчу службу в Харківський області за необгрунтовано великий штраф

08.07.2021
853

Нова пошта подала до суду на Державну споживчу службу в Харківський області за необгрунтовано великий штраф

Нова пошта розцінює дію контролюючого органу як маніпуляцію державою своїх повноважень і оскаржує штраф у Харківському окружному адміністративному суді.

Крім того, компанія вже направила офіційну скаргу до Держпродспоживслужби на неправомірні дії співробітників харківського підрозділу, а також звернулася до омбудсмена та міжнародних правозахисних організацій.

Що передувало накладенню неправомірного штрафу

У березні 2021 року працівники Державної продовольчої споживчої служби прийшли з перевіркою до відділення Харкова. Приводом до неї стала скарга клієнта про пошкодження посилки на суму 500 гривень.

Перевірка відбулася з порушенням чинного законодавства. Зокрема, за законом, перевіряючий повинен надати керівнику юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі документи про перевірку. Натомість, їх було вручено керівнику відділення, який не є такою уповноваженою особою. Крім того, була порушена і процедура перевірки. Зокрема, представник будь-якого контролюючого органу під час здійснення перевірки повинен розписатися в спеціальному журналі – це вимога законодавства. Цього теж зроблено не було.

Керівник відділення у свою чергу запропонував перевіряючим звернутися до керівництва компанії, але цього зроблено не було. Натомість перевіряючі розцінили такі дії як створення компанією перешкод посадовим особам для перевірки. Зазначимо, що за останні півроку Держпродспоживслужба провела близько 80 перевірок у відділеннях Нової пошти в різних регіонах України і в жодному випадку таких претензій до компанії не висувалося.

При цьому і сам акт про штраф теж був складений з порушеннями. Так, там не зазначено у чому саме компанія перешкоджала перевіряючому органу та не вказана дата правопорушення.

Крім того, ми вважаємо неправомірним, що штраф було розраховано від обороту усієї компанії, а не відділення, у якому здійснювалася перевірка. До того ж контролюючий орган одразу обрав максимальний з можливих штрафів, хоча за практикою навіть суд не обирає найвищу міру покарання, особливо, якщо порушення було здійснено в перший раз.

Новости дня

Читайте еще

Большие чемоданы на колесиках - необходимая вещь для каждого увлеченного путешественника
Известно ли тебе, что большие чемоданы на колесиках - хотя кажется, что они существовали всегда - были разработаны всего пятьдесят лет назад? Впервые они были проданы лишь в 1970 году в Соединённых...
13.09.2021
64
Необходимо взять кредит в Украине? Существует надежный способ
Очень часто люди обращаются к микрокредитованию. В большинстве случаев, микрозайм на карту оформляют, если не хватает денег до зарплаты. Основная причина востребованности данного вида кредитования – доступность и простота условий выдачи займов....
13.08.2021
301
Азартный клуб Золотой Кубок – режимы для азартных игр
Золотой Кубок может стать неплохим вариантом для тех, кто ищет выгодное интернет-казино. Всем гэмблерам предлагается пользоваться системой поощрений и пренедовать на подарки в активностях. Понадобится только зайти на основной портал Золотой Кубок...
29.07.2021
312
На что ориентироваться при покупке б/у автомобиля?
Если вы решили приобрести подержанное авто, то вскоре наверняка станете владельцем хорошей машины с пробегом. Как подготовиться к покупке транспортного средства и что учитывать при выборе? Первые шаги для покупки б/у авто...
23.07.2021
428
Вверх