Новости дня 20.04
30.01.2017 06:05 2049

Правительство объявило возрождение Хортицы

Правительство объявило возрождение Хортицы Фото № 0

Правительство Украины собирается открыть весь потенциал острова Хортица и готовит большие денежные вливания. 

Об этом на своей страничке в Facebook заявил вице-премьер-министр Украины Павел Розенко. 

"Протягом багатьох років з «Хортицею» боролися як з проявом українського національної ідентичності. Але завдяки зусиллям небайдужих українців і меценатів, на сьогодні Національний заповідник «Хортиця» є одним з найбільш відвідуваних осередків культури нашої держави і є безумовним лідером у Запорізькому регіоні. Саме зараз настав час надати новий імпульс розвитку «Хортиці» і розкрити повністю колосальний потенціал цього надважливого об'єкту природної, культурної та історичної спадщини України. Саме тому сьогодні на нараді з урядовцями, запорізькою владою, керівництвом Національного заповідника ми ініціювали зfпочаткування великого національного проекту з відродження «Хортиці». Уряд має намір забезпечити системне фінансування заходів з розвитку Національного заповідника з Державного бюджету України", - сообщает Розенко.  

Он пообещал взять вопрос под личный контроль и приложить максимум усилий для реализации поставленной цели. 

Директор Национального заповедника "Хортица" Максим Остапенко отметил, что верит в возрождение Хортицы и подчеркивает, что остров - святыня для Украины и ее народа.

"Учора, вперше за останні років десять, я почув від представників Кабміну, Міністерства культури, Голови Обласної ради спільну позицію - Хортиця має отримати системну державну підтримку. Хортиця - це священний острів, який шанували давні народи тисячі років назад, він був священним у часи Київської Русі і Запорозького козацтва, його оспівував Гоголь і Шевченко, тут в 1918 році вперше зібралися воїни усіх українських земель щоб вшанувати пам'ять предків і помолитися за майбутнє нашої країни. Я вірю, що якщо народ і держава почнуть ставитись до Хортиці як до святині, відродять і розкриють його природний, історичний та культурний простір - відродиться і вся Україна. Жодна країна, яка мріє про розвиток і майбутнє, має починати із поваги до своїх святинь і пам'яті своїх предків", - написал он на своей страничке в Facebook, передает "ipnews".

Источник: www.ipnews.in.ua