Новости дня 30.07
21.03.2017 08:09 796

Волонтер прокомментировала обнаружение «загадочного» арсенала под Запорожьем

Волонтер прокомментировала обнаружение «загадочного» арсенала под Запорожьем Фото № 0

Киевский волонтер Ольга Решетилова прокомментировала факт обнаружения на выходных силовиками арсенала оружия на складах 37 батальона. По ее словам, он хранился там вполне легально — он был привезен во время одной из ротаций из зоны АТО, данное оружие, по ее словам, было неисправным.

"Арсенал загадкової зброї було «знайдено» в селі Широке в ангарах колишнього учбового центру льотної підготовки ім. Покришкіна. Ця територія у 2014 році рішенням ради оборони Запорізької облдержадміністрації була передана у користування 37 батальйону територіальної оборони. — написала волонтер. — Батальйон зробив ремонт в ангарах і дисклокувався там до останнього часу, повертаючись в Широке як в ППД (пункт постоянной дислокации — ред.) після ротацій в АТО. В одну з таких ротацій з Авдіївки ще у 2014 році батальйон привіз з собою непридатні для використання боєприпаси, які були видані їм на складах РАО і знаходилися на балансі бату. У 2015 році ці непридатні боєприпаси були виявлені під час планової перевірки військової частини (а на той час з підрозділу ТРО батальйон перетворився на окремий мото-піхотний і став окремою вч) комісією, до складу якої входили представники ВСП, військової прокуратури і СБУ. Комісія склала акт на утилізацію, а боєприпаси опечатала. З того часу опечатаний бк так і лежить в Широкому, і не зважаючи на численні запити командування батальйону, їх ніхто утилізовувати не поспішав. Про існування боєкомплекту, що підлягає утилізації, знали всі силові відомства в Запорізькій області — від військкомату до СБУ.

У постійне користування 37 батальйону територію учбового центру так і не виділили. На 442 га території у облдержадміністрації свої плани. Наразі батальйон увійшов до складу 56 бригади і переїжджає в ППД в Донецькій області, відповідно перевозить майно. Серед ще неперевезеного залишився так і не утилізований бк, біля якого була виставлена охорона з числа особового складу 37 бату.

Але вчора зранку до поліції Запоріжжя нібито надійшло повідомлення про нелегальну зброю на території ангарів в Широкому".

Источник: timenews.in.ua