26.11.2017 14:59 1976

Вопрос профессиональности и человечности: Медики "помогли" пациенту умереть

Возмутительный трагический случай произошел в Запорожье.

56-летний мужчина с резкими болями в животе попал в пятую горбольницу, где ему должны были оказать помощь. Но не оказали.

Как говорится, между медиками и больницами начался "футбол". Не оказав помощь пациенту, медики пятой горбольницы "сбросили" его на десятую горбольницу. В страшных муках и снова без оказания надлежащей профессиональной медицинской помощи мужчина пролежал ночь. Хотя по всем показаниям его должны были прооперировать.

Прооперировали в третьей горбольнице. Но утром, когда было уже слишком поздно.

Об этом страшном инциденте сайту Gazeta.zp.ua рассказал депутат Запорожского областного совета Дмитрий Майстро, который взял вопрос восстановления справедливости под свой личный контроль.

Вот что рассказал Дмитрий Майстро:

"Останнім часом Запорізький регіон захлеснула хвиля смертей пацієнтів від ненаданої своєчасно належної медичної допомоги.
Нещодавно до мене звернулася жінка, історія якої вразила мене до глибини душі…
Розпочалося все з того, що її чоловіка зі скаргами на різкий біль в животі бригадою швидкої медичної допомоги було доставлено до приймального вiддiлення Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги (міська клінічна лікарня № 5). Однак, ХІРУРГ, яка оглядала пацієнта, а це, звертаю увагу, ЛІКАР ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КАТЕГОРІЇ З ВЕЛИКИМ СТАЖЕМ РОБОТИ, незважаючи на встановленні показники запальних змін, на не проведені у повному обсязі усі необхідні діагностичні обстеження, на вже встановлений фельдшером бригади ШМД попередній діагноз, який передбачав оперативне лікування, ВИКЛЮЧИЛА НАЯВНІСТЬ У НЬОГО ГОСТРОЇ ХІРУРГІЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ. Крім того, за весь час перебування пацієнта в даній лікарні, єдина медична допомога, яка йому була надана – це ін’єкція знеболюючого, який і то був придбаний за його власні кошти. Так, в результаті нехтування хірургом положень посадової інструкції та невиконання відповідних клінічних протоколів, хворого, попри його відмову та скарги на нестерпний гострий біль, безпідставно було направлено до терапевтичного відділення Запорізької міської клінічної лікарня №10. Тим самим, в Міській клінічній лікарні № 5 пацієнту було відмовлено в надані невідкладної медичної допомоги хірургічного характеру якої він терміново потребував. Вражає у даному випадку «сліпа довірливість» лікарів Запорізької міської клінічної лікарня №10, байдужість до здоров’я людини та їх страх викликати незадоволення своїх колег. Так, замість того щоб пацієнта з очевидними симптомами хвороби, яка потребувала оперативного лікування, направити до хірургічного стаціонару, йому була призначена звичайна КОНСЕРВАТИВНА ТЕРАПІЯ. Всю ніч стан пацієнта стрімко погіршувався, але ніхто не запросив лікаря-хірурга ще раз його оглянути. І тільки, коли загальний стан пацієнта критично погіршився та став вкрай тяжким, був встановлений остаточний вірний діагноз. Та вже було пізно… За життя хворого до останнього боролися лікарі хірургічного відділення Міської клінічної лікарні №3. Однак, в результаті не надання належної своєчасної кваліфікованої медичної допомоги лікарями Міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги № 5 і Запорізької міської клінічної лікарня № 10 ЛЮДИНА ПОМЕРЛА…
Наразі за моїм депутатським зверненням за фактами неналежного виконання медичними працівниками своїх професійних обов'язків, які спричинили смерть пацієнта, розпочато досудове розслідування з попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 140 Кримінального кодексу України (Неналежне виконання професійних обов’язків медичних працівником).
Подальший розгляд даного питання беру під особистий контроль та буду добиватися притягнення винних осіб до відповідальності і не допущення таких фактів у майбутньому.
Не повинна байдужість та недбальство окремих медичних працівників бути ціною життя людини!"